16 lipca, 2024

Windykujemy.org.pl

serwis o biznesie i finansach

Dlaczego magazyny klasy A są tak ważne dla współczesnego biznesu?

W dzisiejszym społeczeństwie pośpiech gra chyba najważniejszą rolę. Jeszcze kilkanaście lat temu ówczesne magazyny (odstające zresztą od ogólnoeuropejskiej średniej) były swoistymi „wąskimi gardłami” w rodzimej logistyce. Dziś – na szczęście – jest zupełnie inaczej. Szczególnie istotną rolę odgrywają tu magazyny klasy A, które jak grzyby po deszczu powstają w bliskim sąsiedztwie ważnych węzłów komunikacyjnych.

Dlaczego akurat klasa A?

Współczesne magazynowanie Piła to coś więcej, niż tylko „przechowywanie” towaru. To przede wszystkim konieczność zapewnienia mu optymalnych warunków, dzięki którym jest on możliwie jak najdłużej zdatny do użytku, przetworzenia, a nawet skonsumowania. Dzisiejszy magazyn logistyczny Wielkopolska musi spełniać szereg wymagań, wśród których najważniejsze to:

– bliskość węzłów komunikacyjnych, bez których magazynowanie Wągrowiec nie ma najmniejszego sensu,

– odpowiednio duża przestrzeń użytkowa (co najmniej 10 metrów wysokości, 75 metrów głębokości),

– możliwość zapewnienia odrębnego mikroklimatu, chociażby za pomocą chłodziarek,

– brak budynków mieszkalnych w okolicy, których mieszkańcy mogliby znacznie utrudnić funkcjonowanie takiego podmiotu,

– monitoring i instalacje przeciwpożarowe, dzięki którym usługi logistyczne Wielkopolska mogą być świadczone bezpiecznie i w pełnym zakresie.

Dlaczego taki model jest tak istotny dla polskiego logistyka?

Przede wszystkim dlatego, że trudno sobie wyobrazić nowoczesne przedsiębiorstwo, które nie ma dostępu do podstawowych produktów lub artykułów. Tak, to one są mu niezbędne do funkcjonowania. To jednak nie wszystko, gdyż oczekiwania konsumentów również rosną. Dziś wachlarz transportowanych i sprzedawanych towarów znacznie wzrósł. To, co nie do pomyślenia byłoby jeszcze kilkanaście lat temu, staje się dziś faktem. I właśnie dlatego nowoczesne magazynowanie Oborniki jest tak ważne.

Podsumowując, tak na marginesie istnieją również powierzchnie magazynowe klasy B. Oferują one jednak nieco gorszy standard obsługi. Niemniej także dzięki im magazynowanie Trzcianka weszło na zupełnie nowy poziom.