26 maja, 2024

Windykujemy.org.pl

serwis o biznesie i finansach

Jak szybko się rozwieść w Warszawie?

rozwod_warszawa

Rozwód nigdy nie jest przyjemnym przeżyciem, dlatego decydując się na niego, chcemy uzyskać orzeczenie sądu jak najszybciej – najlepiej już na pierwszej rozprawie. Rozwód Warszawa czy Trójmiasto, potrafi jednak ciągnąć się wiele miesięcy, pochłaniając jednocześnie mnóstwo energii i środków finansowych obu stron. Jak zatem rozwieść się szybko i możliwie sprawnie? Temu zagadnieniu poświęciliśmy nasz dzisiejszy artykuł.

 

Czy da się uzyskać rozwód na pierwszej rozprawie?

Wiele osób decydując się na rozwód, zastanawia się, czy można uzyskać go już podczas pierwszej rozprawy. Jest to oczywiście możliwe, jednak wiele zależy od prawnika, który napisze stosowny pozew oraz przedstawi w sądzie dowody na to, że małżeństwo nie ma już szans na szczęśliwą kontynuację. Jeśli zdecydujemy się zatem na skorzystanie z usług sprawdzonego i doświadczonego fachowca, rozwód może zakończyć się już podczas pierwszego spotkania na sali rozpraw.

 

Właściwe sformułowanie wniosków dowodowych

Można wymienić jedynie kilka tak popularnych spraw sądowych, jak rozwód. Warszawa to rejon, w którym składanych jest najwięcej tego typu pozwów, dlatego sądy starają się działać możliwie szybko. Aby przyśpieszyć orzeczenie sądu, warto jeszcze przed rozprawą sformułować wnioski rozwodowe i ustalić niezbędne kwestie, takie jak podział majątku czy orzeczenie winy za rozpad małżeństwa. Te aspekty również warto skonsultować z doświadczonym prawnikiem, który pomoże w przygotowaniu wszelkiej dokumentacji.