19 czerwca, 2024

Windykujemy.org.pl

serwis o biznesie i finansach

Jak wybrać dobre ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej?

ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Cena

Właściwie dobrana polisa OC pozwala uniknąć wielu sporych wydatków, związanych z konieczności zadośćuczynienia wyrządzonej szkody. Żeby jednak tak się rzeczywiście stało, należy dokładnie przeanalizować ofertę rynkową, a następnie podjąć właściwą decyzję.

Wszystko po to, aby wybrać polisę, która zostanie podpisana na korzystnych warunkach. Warto więc wiedzieć, na jakiej podstawie oceniać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Cena, choć ważna, nigdy nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru. Dlaczego? Ponieważ usilne szukanie oszczędności może się źle skończyć. Najczęściej związane jest z wykupieniem polisy, która nawet na papierze nie prezentuje się zbyt korzystnie. Zapewnia bowiem bardzo ograniczoną ochronę, a wysokość wypłacanych świadczeń nie jest w stanie pokryć wszystkich wydatków. Do tego dochodzi masa wyjątków oraz kryteriów, które sprawiają, że w rzeczywistości takie ubezpieczenie jest bezużyteczne.

Żeby więc uniknąć takiej sytuacji, warto skupić się na dokładnej analizie poszczególnych zapisów. Najlepiej we współpracy z doradcą, który nie tylko wyjaśni wszelkie wątpliwości, ale również pomoże wybrać najlepszy, najkorzystniejszy pakiet. Bez względu na to, czego tak naprawdę ma on dotyczyć. Należy przy tym pamiętać, że końcowa ocena polisy jest zależna od wielu czynników – między innymi od zakresu ochrony, konkretnych zapisów, jak również wysokość wypłacanych świadczeń. Nie należy więc skupiać się wyłącznie na niej.